MENÜ

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek ne demek, ne anlama gelir?  Yılan rüyalarının detaylı anlamını yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada yılan görmek; hakkında çok çeşitli yorumlar bulunmaktadır. Rüya tabirleri yılan için genellikle düşmanı işaret eder. Farkında olmadığınız bir düşmanınız olabilir. Bu düşman genellikle kendisini gizler ve sizden menfaat sağlamaya çalışır. Yılan sinsi ve her an saldırmayı bekleyen bir düşmanı işaret ettiği gibi, büyük zorluklarla karşılaşacağınız anlamına gelebilir. Bu rüya, yılan türlerine göre farklı anlamlara sahiptir. Yılan görmek bir diğer taraftan hayra yorumlanır. Maddi durumunuzun güçleneceğine, ailevi hayatınızda yenilikler yaşayacağınıza işarettir. Bir çocuk sahibi olabilir veya evlilikle sonuçlanacak bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bir kısım alime göre bu rüya hilekar ve düzenbaz bir düşmanla, sinsi fikirleri olan ve kendini gizleyen bir kişi tarafından yanlış yönlendirilmek ile tabir edilir. Evinde yılan görmek düşmanın evde olduğuna, dışarıda yılan görmek düşmanın dışarıda olduğuna tabir edilir.

Bazı tabircilere göre yılan rüyası, hile düşünen ve sinsi düşmana, hile yapan hadsiz bir kimseye delalet eder. Yılanı boğmak, ezmek ve ona galip gelmek düşmanı yenmek demektir. Yılan görmek, hayır ve hasenat sahibi bir kimse için, saflığa ve hileye uğramasına ve gizli saklı bir düşmanı olduğuna delalet eder. Yılanı öldürmek iyilik, yılanı kovalamak güzellik ve hayırlı olacağına, yılanı ezmek düşmana galip gelmeye, yılan yemek ve yutmak düşmanınızın malından faydalanmaya ve bolluğa nail olmaya işarettir. Başının üzerinde yılan görenin hükumet adamlarının yanında kıymeti artar.

Ünlü tabirci Nablusi’ye göre rüyada yılan görmek; yılan gören kimse iyi niyetli ve sağlıklı ise, hastalanmasına veya iyi niyetinin su istimal edilip kandırılmak istenmesine delalet eder. Yılan sokması, düşmanı tarafından zarara uğramasına ve bir sıkıntıya düşmeye yorumlanır. Yeşil yılan, iman zayıflığına, Allah’a kulluk olmaktan çıkıp şeytanın yaverliğini yapmaya, hayatını helal yollarda kazanmaktan yerine insanlar kötülük yaparak kişilere maddi ve manevi zararlar vermeyecek işarettir. Bu rüya aynı zamanda hastalığın, kötülüğün, bencilliğin işareti olup insanları zorla durumu solmaya delalettir.

Yatağından yılan çıkması; hanede sıkıntıya düşmeye ve evinde olan bir düşmanlığa delalettir. Yatağında yılan gören kişinin düşmanı olduğuna ve daha dikkatli hareket etmesi gerektiğine yorumlanır.

Yavru yılan görmek; düşmanlarının çoğalmasına şuan düşmanlarının pasif olduğuna delalettir. Bazı tabircilere göre bu rüya bir başarıya işaret eder.

Rüyada Evde Yılan Görmek

Evde yılan görmek; rüya sahibinin hanesinde düşmanları olduğuna ve evine giren çıkan bir düşmana ve art niyetli bir kadına delalet eder.

Etrafınızın yılanlarla sarıldığını görmek; akrabalarınızın ya da yakın dostlarınızın size düşmanlık ettiğine, size ve ailenize zarar verebilecek kötü niyetli insanların varlığına, uzun süreli yolculuğa çıkmaya yorumlanır.

Yılanla boğuşmak; düşmanla münakaşa etmek ve savaşma eğer yılana galip gelirse düşmanına karşı muzaffer olunur denilmiştir.

Rüyada yılan görmek ile ilgili tabiri okudunuz. Unutmayınız ki görülen her rüya gelecekten haber vermeyebilir. Rüyanızı bir bütün olarak değerlendirip, görmüş olduğunuz diğer nesnelerin anlamlarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Ekle