Saç Beyazlaması

Rüyada saç beyazlaması ne anlama gelir? “ İskenderun’dan Burak bey sordu; Merhabalar sitenizi ilgiyle takip ediyorum benim sorum dün gece rüyamda saçımın birden beyazladığını gördüm ve anlamını merak ettim.” Sevgili ziyaretçimize mesajı için teşekkür ederiz. Rüyanızı tabirini aşağıdaki yazımızda okuyabilirsiniz.

Rüyada saç beyazlaması gençler için vakara işaret eder. Bazı yorumlar, ömrün uzun olmasına, bazıları da zayıflığa yorumlar. Rüyada görülen aklık sakal ve başın tümünde olursa, fakirliğe delalet eder. Bir kişi rüyasında saçının bir bölümünün ağardığını görse vakar ve ciddiyetinin çok iyi olduğuna işarettir. Bası ağaranın hanımı hamile ise, bir erkek çocuğunun olacağına işarettir. Rüyasında bir kimse sakalında beyaz tüyleri yolduğunu veya bu tüyleri kestiğini görse, o adam ihtiyarlara hürmet eder. Kadın rüyada başının ağardığını görmesi, kocası günahkardır. Bazı yorumcular baş ağarması, kaybolmuş bir kişinin veya misafirin gelmesidir, olarak tabir eder. Vücut kıllarının ağardığını gören zengin ise, malının gideceğine, fakir ise, ödenmesi zor olan borca delalet eder. Rüyada tanınmayan bir bayanın saçının ağarması, hububat kurutmaya, askerin tümünün başının ağarması, zaaf ve firara delalet eder. Rüyada hasta kimsenin başındaki saçlarının ağarması ise, ölüm ve kefene yorumlanır.

Saçı ak bir kimse, rüyada saçının daha fazla ağarmış olduğunu, ancak bunların içinde siyah tüylerin de bulunduğunu görse, olgunluğa yorumlanır. Rüyada saçının tamamen ağardığını gören kişi, amirinden veya büyüğünden hoş olmayan bir şey görür. Rüyada göğüs kılının beyaz olduğunu gören kimsenin, yemeği kokar. Bir kimse rüyada sakalının beyaz ve berrak olduğunu görse, izzet, rütbe ve şöhrete kavuşur. ibn-i Sîrin (R.A.) Hazretleri saçı henüz ağarmamış kimsenin rüyada saçının ağarmasını iyi görmemiştir. O, “saç ağarması malın azalmasıdır” derdi. Saçından ağarmış bulunan tüyleri yolduğunu gören kimse, muhalefette bulunur, ihtiyarlara, saygı göstermez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir